https://www.otomobilanahtarim.com/wp-content/uploads/2023/05/oto-kontak-degisimi-960x720.png

Oto Kontak Değişimi

Araçlarımızın bazı sebeplerden dolayı kontağında oluşan sorunlar sebebi ile değişiminin yapılması mecburdur. Bu gibi sorunlarda kalite ve dikkat gerektiren işçilik sebebi ile profesyonel kişiler ile bu işlemi yapanız gerekir. Biz Mert oto anahtar olarak uzun yılların birikimi ile güçlü referanslara sahibiz.

Oto Kontak Değişimi Nedir?

Yaşamış olduğumuz talihsiz kazalar ya da teknik sorunlar sebebi ile oto kontak değişimi yapmak zorunda kalırız. Bu nedenlerden bazıları ise şunlardır, anahtarın kırılması, kontağı çevirmesine rağmen motorun ateşleme yapmaması ya da kontağı kapatmak için çevirdiğinizde aracın hala çalışır durumda kalması, anahtarın kontağa girmemesi vb. durumlardan dolayı kontak değişimi yapılmaktadır.

Nasıl Bir Hizmet Sunmaktayız Oto Kontak Değişimi İle İlgili?

Aracınızın anahtarı takmanıza rağmen çalışmaması ya da çalışır durumdaki aracın stop vermemesi vb. sebeplerle ilgili oto kontak değişimi hizmeti vermekteyiz. Otomobillerinizin anahtarının stabil bir şekilde çalışmadığını fark edersiniz. Anahtara bastırınca veya sağa sola çekince çalışır. İlerleyen zamanda ise hiç çalışmaz değişimi veya bakımı gerekir. Çalışma sistemi anahtarlı olan araçların kontak termiği bulunmaktadır. Bu kontak termiği ise, arabanın kontak anahtarının konumunu belirlemektedir. Böylelikle önce akü açılır, daha sonra motor ateşleme yaparak çalışır. Motoru durdurmak istediğinizde anahtarı kapatırsınız ve yürüyen aracın duran hale gelmesini sağlar. Bu anahtar hareketlerini algılayan parçaya kontak termiği adı verilir.

Fakat yeni nesil araçlarda stat ve stop düğmesi bulunmaktadır. Bu tasarım ürünlerinde kontak termiği bulunmamaktadır. Aracın diğer bölümüne de zarar vermemesi için çilingir hizmetimizden yararlanarak kontak değişimi ya da tamiri yapılmalıdır.

Oto Kontak Değişimi Fiyatları

Araçlarımızın kontak değişimini yapabilmek için bazı marka ve model araçlarda gerçekten sorun olabiliyor. Biz sizlere bu imkânsızlıkları ortandan kaldırma adına, kaliteli hizmet sunma anlayışımıza dayanarak gerekli bütün imkânları sunmaktayız. Aracınıza zarar vermeden özen ve itina ile değişim işlemlerini yapmaktayız. “Sizin aracınız bizim aracımız” ilkesi ile hizmet vermekten gurur duyuyoruz

Yukarıda da söylediğimiz gibi marka model farklılıklarından dolayı fiyatlarında da farklılıklar olmaktadır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.